Важко уявити справжній домашній затишок без м'якеньких та пухнастих махрових рушників. Останнім часом вони стали не просто необхідним аксесуаром у ванній кімнаті та на кухні, але й широко використовуються як елемент декору. Будь-який якісний та стильний рушник чудово доповнить інтер'єр ванної кімнати.
Купуючи банний рушник, хочеться бути впевненим у тому, що текстиль надовго збереже свій вигляд та властивості. Найкращою якістю володіють рушники, які виготовляються з натуральних матеріалів без включення домішок з синтетики. Вони дуже м'які, об’ємні та прекрасно поглинають вологу. Тому, актуальним питанням постає – як зробити так, щоб рушники залишалися м'якими та ніжними?
Завдяки своїй пухкій структурі, м'якому ворсу та натуральному складу, ця тканина має властивості, які відрізняють її від інших. Рушники з махри відмінно вбирають воду, мають стійке забарвлення та не викликають алергії. Але махрова тканина має і певні недоліки: ворсинки не стійкі до механічного впливу, при зачепі витягуються у довгі петлі, а через високу щільність тканина довго сохне і легко змінюється.
Серед найпоширеніших причин погіршення зовнішнього вигляду рушників – є неправильний догляд, погана якість рушника та вода.
У багатьох регіонах у водопровідній воді міститься велика кількість вапняних солей, через які вона стає жорсткою. Різні домішки осідають на тканині, забивають повітряні просвіти, чим погіршують якість текстилю і роблять його жорстким. Занадто гаряча вода і барабан, що швидко обертається, теж можуть стати причиною огрубіння махрової тканини. Порошок теж може псувати махру, осідаючи у ворсистій структурі матеріалу, тим самим погіршуючи його.
Якщо через численні прання в пральній машинці, рушник став грубим і колючим, не хвилюйтеся, що він залишиться таким назавжди. Є способи змінити і відновити гарний вигляд виробу.
Ми зібрали для Вас прості поради, які допоможуть зберегти м’якість та пухнастість ваших рушників.
Правильне прання:
- Оптимальний температурний режим для прання кольорових рушників 30-40 С, білих 60 С. Перед пранням вивчіть ярличок із рекомендаціями.
- Замініть пральний порошок на рідкий засіб для прання. Воно не забиває ворсинки махри і довше зберігає колір виробів. Якщо ви все ж таки вирішите прати рушники порошком, то встановіть на машинці додаткове полоскання, щоб вимити всі гранули з текстилю.
- Використовуйте засоби для прання високої якості, які не містять такі агресивні хімічні компоненти, як хлор та фосфати.
- Вибілювання використовуйте лише для світлих речей.
- Періть махрові вироби окремо від інших виробів. А особливо – окремо від одягу з металевими елементами, це дозволяє уникнути появи затягувань. Якщо затягування все ж з'явилися, їх потрібно обережно обрізати ножицями.
- Заповнюйте барабан не більше ніж на 70%, щоб мати можливість добре виполоскати рушники.
- При пранні завжди використовуйте режим додаткового полоскання. Це допоможе краще змити залишки засобу для прання.
- Ніжний ворс махри дуже чутливий до механічного впливу, тому використовуйте мінімальну кількість обертів при віджимі. Не більше 800.
Як сушити махрові вироби? Цей етап не менш важливий, ніж прання.
- Сушити виріб можна як у вертикальному, так і в горизонтальному положенні, але перед цим потрібно його потрясти, щоб ворсинки краще розправилися.
- Дуже м'якими рушники виходять, якщо сушити їх в електричній сушильній машині.
- Якщо є можливість, чудово сушити рушники на свіжому повітрі – так вони вбирають свіжий запах і довше зберігають свою м'якість.
- Не варто сушити рушники поблизу обігрівальних приладів, бо це також псує зовнішній вигляд махрових виробів.
Прасування.
- Рушники не рекомендується прасувати, тому що вони можуть втратити свою пишність та м'якість.
- Використовуйте парозволожувач.
- Краще застосовувати режим відпарювання при температурі не вище 150 градусів.
Зберігання.
- Старайтесь не класти рушники в загальний кошик, це дозволяє уникнути забруднень від одягу.
- Текстиль має зберігатись окремо від інших виробів.
Якщо ж рушники все таки втратили м’якість та пухнастість, є декілька способів, які допоможуть повернути гарний вигляд вашим рушникам:
- Ви можете замочити старий рушник у розчині солі на 30 хвилин.
- Харчова сода також допоможе відновити зіпсовані неправильним пранням махрові рушники. Для цього потрібно замочити їх на 1 годину в содовому розчині (на 1 літр води 3 столові ложки соди) і потім добре прополоскати в чистій прохолодній воді.
- Ще один спосіб позбутися жорсткості махрового рушника – обробити його парою. Це найпростіше зробити за допомогою парогенератора.